Dynamiczna wymiana oleju w automacie – czy to na pewno konieczne?

Wyjaśnijmy najpierw czym jest dynamiczna wymiana oleju.

Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów (ASB) jest procesem, który umożliwia wymianę CAŁEGO oleju w układzie. Przy wymianie metodami tradycyjnymi (grawitacyjnie) wymieniane jest zaledwie 40-60% płynów. Reszta pozostaje w przewodach, sterowniku, konwerterze. Tak naprawdę, wymiana tradycyjna to rozmieszanie nowego oleju w starym. 

 

234strona

 

Czytaj więcej…

Klimatyzacja – dlaczego warto używać jak najczęściej

Przyjęło się, że klimatyzacji używamy tylko i wyłącznie latem, aby długa podróż w upalne dni nie była aż tak dotkliwa. Okazuję się, że ma ona także zastosowanie w wilgotne, jesienne i zimowe dni, a używanie jej przez cały rok zmniejsza ryzyko awarii.

 

Beznazwy-1

 

Czytaj więcej…

Problem z DPF – wyłączyć czy naprawiać?

Zapchany filtr DPF, to zmora niejednego auta. Spadek mocy i nieustannie paląca się kontrolka filtra cząstek stałych, to tylko niektóre z niedogodności. Wymiana filtra DPF w serwisie nie należy do najtańszych, dlatego wielu kierowców decyduje się na deaktywację filtra i jego usunięcie. Ale istnieją jeszcze inne metody aby rozwiązać ten problem.

 

Beznazwy-1

 

Czytaj więcej…

Chiptuning czy box?

Jeżeli już postanowiliśmy zmodyfikować nasz samochód i zwiększyć jego moc i moment obrotowy, to stajemy przed dylematem: czy zainstalować nowy program w sterowniku silnika (czyli popularny chip tuning), czy też postawić na dodatkowy zewnętrzny sterownik cyfrowy dopinany do wiązki samochodu (czyli tuning box lub power box). Każde z rozwiązań ma swoje zalety i wady i postanowimy je przybliżyć.

 

 

Czytaj więcej…

Nie znalazłeś tego, czego szukałeś?
Zadzwoń, lub napisz do nas!
tel / fax 91 453 54 65
[email protected]